perarin-plus-Warranty

سوالات متداول دوربین مداربسته

سؤالات و پاسخ‌هایی که در این صفحه گردآوری گردیده است پرتکرارترین پرسش‌هایی است که از واحد فنی شرکت‌ ایده پرداز پرارین مورد سوال قرار گرفته است. در صورتی که سؤالی مدنظر شما می‌باشد و در موارد مطرح شده زیر موجود نمی‌باشد، برای دریافت پاسخ از قسمت تماس با ما با کارشناسان فنی پرارین تماس حاصل فرمایید.

1 . برای خرید دوربین‌های مداربسته با گارانتی پرارین به کجا مراجعه کنیم؟

شما همراه گرامی می‌توانید در صورت تمایل برای خرید محصولات نظارت تصویری و یا تجهیزات شبکه، با گارانتی اصلی ایده‌پرداز پرارین به نمایندگی‌های شرکت در سراسر کشور عزیزمان ایران مراجعه کنید. برای آگاهی از نمایندگی فعال شهرتان، لطفاً با شماره تماس 02154715 دپارتمان فروش و بازاریابی شرکت ایده‌پرداز پرارین تماس بگیرید.

در صورتی که کالا را از نمایندگی‌های شرکت پرارین تهیه کرده باشید، کارشناسان مجرب برای جانمایی، نصب، راه اندازی و آموزش دوربین مداربسته به محل پروژه مراجعه می‌کنند.

گارانتی محصولات نظارت تصویری داهوا و هنسل نظیر دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصویر دیجیتال به صورت پیش‌فرض 24 ماه است. با فعالسازی گارانتی محصول، مدت زمان گارانتی از 24 ماه به 30 ماه امکان افزایش دارد‌. گارانتی محصولات نظارت تصویری وگا‌، نظیر دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصویر وگا 24 ماه است که با ثبت و استفاده از خدمات سامانه‌ی پرارین 724 تا 27 ماه ارتقاپذیر است. مدت زمان گارانتی محصولات وایتک 36 ماه است که پس از فعالسازی به 42 ماه قابل ارتقا می‌باشد.

وارد سایت پرارین به آدرس www.perarinco.com می‌‌شویم‌، در منوی بالای سایت، وارد بخش “فعال‌سازی گارانتی” شده و ثبت‌نام می‌کنیم‌. در سامانه‌ی نمایش داده شده‌، از قسمت فعال‌سازی گارانتی کالای خود را ثبت کنید.

توجه داشته باشید برای نصب و راه‌اندازی یک سیستم نظارت تصویری علاوه بر دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصویر به یک هارد دیسک جهت ذخیره اطلاعات، منبع تغذیه‌ی مناسب‌(Power)، فیش آداپتوری و اتصالات BNC و همچنین برای برقراری ارتباط دوربین و دستگاه به انواع کابل شبکه و کواکسیال و برای انتقال تصویر به اینترنت پایدار نیز نیاز داریم‌. شایان ذکر است پیش از خرید سرویس اینترنت از شرکت ارائه دهنده خدمات جهت دست یابی بی‌عیب و نقص به سرویس انتقال تصاویر از کارشناسان پشتیبانی نرم افزار پرارین مشاوره بگیرید.

جانمایی نصب دوربین مداربسته توسط کارشناسان نصب صورت می‌پذیرد. کارشناسان پرارین پس از بازدید محل پروژه، اقدام تهیه نقشه جانمایی دوربین‌ها می‌نمایند. فرآیند اجرای پروژه پس از تایید کارفرما آغاز می‌گردد.

از دو روش برای شنیدن صدای محیط می‌توان بهره برد :

1 – استفاده از دوربین‌های میکروفن‌دار داهوا و هنسل که از طریق تکنولوژی HDCVI بر روی بستر کابل تصویر دوربین مداربسته صدای محیط را نیز به دستگاه ذخیره‌ساز منتقل می‌کند‌.
2 – استفاده از میکروفن‌های جداگانه که به صورت مجزا بایستی کابل‌کشی و به دستگاه ذخیره‌ساز متصل شوند‌.

برای اطمینان خاطر از ضبط صحیح تصاویر در دستگاه ذخیره‌ساز نیاز است از هارد دیسک‌های مخصوص سیستم نظارتی‌، مانند هارد دیسک‌های بنفش(Purple) برند Western Digital و سری Surveillance شرکت Seagate با ظرفیت مناسب استفاده کنیم‌. توجه داشته باشید که هارد دیسک خریداری شده، مرمت شده (Refurbished) یا تعمیری نباشد و حتماً از گارانتی‌های معتبر و قابل استعلام تهیه شود.

به صورت پیش‌فرض دستگاه‌های داهوا وهنسل رمز عبور ندارند، کاربر باید برای راه‌اندازی اولیه‌ی دستگاه‌های ذخیره‌ساز تصویر، رمز عبور قوی شامل کاراکتر‌، اعداد و حروف بزرگ و کوچک به دستگاه دهد. در ادامه باید یک ایمیل در دسترس معتبر برای بازیابی رمز عبور برای دستگاه در صورت فراموشی رمزعبور تعیین شود. در صورتی که ایمیل معتبر در دسترس نباشد، باید به سؤالات امنیتی که قابلیت انتخاب دارند‌، پاسخ شخصی داده شود تا در صورت فراموشی رمز عبور برای کاربر امکان بازیابی فراهم شود‌.

در صورتی که دوربین مداربسته نصب شده آنالوگ باشد‌، در مرحله‌ی اول باید مطمئن شوید که برق مورد نیاز دوربین تأمین شده است‌. در صورت وجود جریان الکتریکی‌، اتصالات شامل فیش BNC , DC و کابل تصویر را بررسی کنید و در آخر در صورت حل نشدن مشکل در تنظیمات دستگاه وارد منوی CAMERA و زیر منوی CHANNEL TYPE کانال مربوط به دوربین مداربسته را براساس تکنولوژی دوربین مداربسته تغییر و در انتها تغییرات را ذخیره می‌کنیم‌.

ضمن بررسی موارد گفته شده در پرسش قبلی لازم است IP ADDRESS دوربین مداربسته تحت شبکه و دستگاه ضبط تصویر NVR در یک رنج قرار داشته باشند. در صورت استفاده از سوئیچ PoE باید مطمئن بود که از تجهیزات با ظرفیت Switching مناسب استفاده کرده‌ایم‌.

ابتدا باید دوربین مداربسته را از طریق کابل LAN به یک کامپیوتر یا لپ تاپ متصل کنیم‌. توجه به این نکته لازم است که در این حالت لازم است از یک منبع تغذیه یا همان آداپتور مناسب برای تأمین برق مورد نیاز دروبین مداربسته استفاده شود‌. برای یافتن IP Address دوربین لازم است از نرم‌افزار‌های اسکنر IP استفاده کنیم‌. پس از یافتن IP Address دوربین، آدرس یافته شده را در مرورگر خود(Chrome, IE, Firefox) وارد می‌کنیم. در این مرحله برای مشاهده‌ی تصویر نیاز است بعد از وارد کردن نام کاربری(admin) و رمز عبور پیش‌فرض در فیلد تعبیه شده، روی دکمه‌ یا تب login کلیک کنیم‌ تا تصویر دوربین موردنظر در کامپیوتر نمایش داده شود.

ابتدا لازم است نام کاربری‌، رمز عبور و سؤالات امنیتی‌ را در فیلد مورد نظر وارد و تنظیمات ضبط تصویر را در DVR انجام دهیم. در سربرگ منوی Storage‌، یک کانال یا همه کانال‌ها را انتخاب می‌کنیم. پس از انتخاب کانال‌ها روی گزینه‌ی ⚙️ تنظیمات کلیک کرده و وارد صفحه‌ی جدید می‌شویم‌، در این صفحه برای ضبط تصویر به‌صورت 24 ساعته تیک مربوط به Regular را فعال و در انتهای صفحه روزهای هفته را انتخاب و ذخیره می‌کنیم. در صورتی که نیاز به ذخیره‌سازی به‌صورت رخداد یا Motion داریم، در صفحه‌ی قبل گزینه‌ی MD یا Motion Detection را فعال و در انتهای صفحه تنظیمات مربوط به روزهای هفته را اعمال و بر روی ذخیره (Save) کلیک می‌کنیم‌.

اگر شما از دوربین‌ مداربسته مجهز به میکروفن داخلی استفاده می‌کنید‌، مانند مدل‌های HAC-HDW1200EMP-A یا HAC-HDW1200TRQP-A باید در منوی‌، تنظیمات مربوط به میکروفن همان کانال را فعال کنید‌. در منوی CAMERA و در زیر منوی ENCODE، کانال موردنظر را انتخاب و در انتهای صفحه بر روی گزینه‌ی MORE کلیک می‌کنیم‌. در پنجره‌ی بعدی MODE دوربین را بر روی تکنولوژی HDCVI قرار داده و فرمت صوتی را بر روی گزینه‌های G.711U , G.711A , G.711M قرار داده و تیک مربوط به فعال‌سازی میکروفن آن کانال را انتخاب و تنظمات را ذخیره می‌کنیم‌. در صورت استفاده از میکروفن جانبی بایستی از صحت و سلامت کالا مطمئن باشید و پس از اتصال میکروفن به درگاه میکروفن ورودی دستگاه ذخیره‌ساز در منوی CAMERA و در زیر منوی ENCODE کانال یک را انتخاب و روی گزینه‌ی MORE کلیک کنیم‌، در تنظیمات مربوطه باید MODE را بر روی LOCAL قرار داده و فرمت صوتی را نیز به AAC و یا PCM تغییر دهیم و در انتها گزینه مربوط به فعال‌سازی را انتخاب و تنظیمات را ذخیره کنیم‌.

برای این منظور لازم است، در منوی دستگاه وارد سربرگ CAMERA شده در بخش ENCODE ، کانال موردنظر را انتخاب و در قسمت SUBSTREAM روی گزینه‌ی MORE کلیک کرده و تیک موبوط به فعال‌سازی شنود صدا روی گوشی تلفن همراه را فعال و در انتها تنظیمات را ذخیره کنیم‌.

بله‌، باید نرم‌افزار انتقال تصویر دستگاه DMSS را بر روی گوشی تلفن هوشمند نصب کرده و تنظیمات مربوط به انتقال تصویر شامل سریال دستگاه‌، نام کاربری و رمز عبور را وارد کرده‌، در مرحله‌ی بعد وارد بخش Notifications شده و پس از فعال‌سازی بر روی امکان Motion Detection کلیک کرده و دوربین موردنظر برای اعلان رخدادها را انتخاب و تنظیمات مربوطه را ذخیره کنیم‌. در صورت تحرک در مقابل دوربین تنظیم شده‌، اعلان رخداد‌ها به صورت تصویر و آلارم بر روی تلفن هوشمند نمایش داده می‌شود.

وارد منوی اصلی دستگاه‌های ضبط تصویر داهوا می‌شویم. روی گزینه‌ی video کلیک کرده و صفحه‌ی جدید تاریخ بازبینی را انتخاب و کانال موردنظر را تعیین می‌کنیم. در نظر داشته باشید این امکان وجود دارد که به‌طور هم‌زمان چندین تصویر را مشاهده کنیم‌. برای بازبینی ساعات مختلف در نوار پایینی امکان جابه‌جایی در ساعات مختلف وجود دارد‌.

وارد منوی اصلی دستگاه شده، روی گزینه‌ backup کلیک کرده، تاریخ و ساعت شروع عملیات ذخیره‌سازی و پایان آن را تعیین می‌کنیم‌. کانال موردنظر را انتخاب و فرمت خروجی را از بین دو فرمت dev و avi انتخاب می‌کنیم‌. اکنون نیاز است فلش مموری با حجم مناسب را به دستگاه متصل و روی گزینه search کلیک کرده تا فایل در بازه‌ زمانی تعیین شود و در انتها روی گزینه‌ی backup کلیک کرده و منتظر پایان عملیات پشتیبان‌گیری بمانید‌.

برای دانستن علت قطعی انتقال دستگاه‌های ضبط تصویر داهوا باید چند عامل را بررسی کرد. ابتدا بررسی نمایید زمان نمایش داده شده در دستگاه ضبط تصویر با زمان تلفن همراه هوشمند یکسان باشد. اینترنت در نظر گرفته شده برای دستگاه پایدار، بدون قطعی و دارای سرعت مناسب باشد. در صورت قطعی انتقال تصویر، با کارشناسان فنی شرکت ایده پرداز پرارین به شماره 02191304003 تماس حاصل فرمایید.

بله امکان بازبینی تصاویر از طریق نرم افزار‌های تلفن همراه در بخش playback وجود دارد. شما نیز از همین طریق امکان خروجی گرفتن تصویر را بر روی تلفن همراه دارید.

در صورتی که دوربین مداربسته شما مجهز به اسپیکر باشد، از طریق نرم افزار تلفن همراه Imou Life با فشردن آیکون میکروفن صدا شما از طریق اسپیکر داخلی دوربین‌های آیمو در محیط پخش می‌شود.

در بعضی از دوربین‌های چرخشی برند آیمو قابلیت رهگیری سوژه Auto Tracking وجود دارد، شما می‌توانید از طریق منوی دوربین مداربسته که با نرم افزار Imou Life قابل مدیریت شدن هست، این امکان رو غیر فعال کنید.

دستگاه‌های ضبط تصویر XVR داهوا توانایی اتصال به تمامی تکنولوژی‌های دوربین آنالوگ‌ مانند(CVBS, AHD, CVI, TVI) را دارند. شما قادر خواهید بود تعداد مشخصی دوربین تحت شبکه به دستگاه داهوا را به صورت همزمان با دوربین‌های آنالوگ به دستگاه XVR متصل نمایید. از آنجاییکه دوربین‌های TurboHD برند هایک ویژن از تکنولوژی TVI بهره می‌برند، پر واضح است که تصاویر این دوربین‌ها بر روی تصاویرضبط تصویر داهوا قابل مشاهده است.

پیمایش به بالا